افزونه vocabera، دستیاری است برای توسعه دایره لغات انگلیسی، حین مشاهده وبسایت، فیلم، کتاب و موسیقی های زبان اصلی. در این مقاله می‌خواهم شما را با این افزونه‌ی کاربردی آشنا کنم. گر از آن دسته از افرادی هستید که عادت به مطالعه‌ی متون انگلیسی از طریق مرورگر دارید، می‌توانید از این افزونه به خوبی برای توسعه‌ی دایره لغات خود بهره‌مند شوید. اگر در یک جمله بخواهم کار این افزونه را توصیف کنیم باید بگویم که به کمک آن، براحتی می‌توانید یک صفحه را آنالیز کرده و متوجه بشوید که کدام لغات این صفحه را بلدید و کدام را باید یاد بگیرید. افزونه vocabera جذاب به نظر می‌رسد!

vocabera.com

خب، برای شروع، ابتدا باید این افزونه را نصب کنید. در حال حاضر افزونه vocabera فقط برای مرورگر گوگل کروم عرضه شده است. برای دانلود آن می‌توانید به صفحه‌ی این افزونه در فروشگاه کروم رفته و آن را دانلود و نصب نمایید. پس از نصب، به راحتی می‌توانید با استفاده از اکانت جیمیل خود، در افزونه ثبت‌نام کنید. از حالا به بعد شما می‌توانید حین وب‌گردی، هر صفحه‌ای را که دوست داشتید آنالیز کنید و اطلاعات به درد بخوری را دریافت کنید!

آنالیز صفحه

آنالیز صفحه توسط افزونه vocabera

پس از آنالیز صفحه، ما متوجه می‌شویم که این صفحه حاوی چند واژه‌ی جدید است و درک ما با توجه به واژه‌هایی که قبلا یاد گرفته‌ایم چند درصد است. می‌توانیم نموداری از میزان سختی و آسانی کلمات را ببینیم و همچنین با موثرترین واژه‌ی ناآشنای صفحه آشنا بشویم. این افزونه در واقع شبیه یک بازی هم هست. شما می‌توانید هر دفعه ببینید چه واژه‌ای بیشترین تکرار در صفحه را داشته و با یاد گرفتن آن، میزان درک مطلب آن صفحه را افزایش دهید.

آنالیز صفحه توسط افزونه vocabera

این افزونه لغاتی را که هنوز یاد نگرفته‌ایم با رنگ نارنجی و لغاتی که در حال یادگیری آن‌ها هستیم را با رنگ سبزرنگ نمایش می‌دهد. لغات سفید رنگ هم نمایش‌گر لغاتی هستند که آن‌ها را مرور کرده و کاملا یاد گرفته‌ایم. اگر بر روی هر کدام از واژه‌های نارنجی رنگ کلیک نماییم، کادری باز شده و به ما معنی آن واژه را نمایش می‌دهد و می‌توانیم آن واژه را هم یاد بگیریم و هم با کلیک کردن روی دکمه‌ی مرور، آن را به صف یادگیری اضافه کنیم. این افزونه طوری طراحی شده که هر واژه پس از ۴ بار مرور کردن، به عنوان واژه‌ی آشنا برای اکانت ما در نظر گرفته شده و در آنالیز‌های بعدی نمایش داده نمی‌شود.

برای آشنایی دقیق‌تر با این افزونه vocabera، فیلم آموزشی زیر را مشاهده نمایید:


از دیگر آموزش‌های پژوهشراه دیدن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up